HOTSPOT W GMINIE PODEDWÓRZE

Na budynku Urzędu Gminy zostały zamontowane urządzenia umożliwiające dostęp do Internetu dla mieszkańców, turystów, osób odwiedzających naszą gminę.

Urządzenie nadawcze ma zasięg ok 300 metrów od budynku. Hotspot został uruchomiony i w całości sfinansowany dzięki projektowi "Wrota Lubelszczyzny" Aby korzystać z Internetu za pomocą HotSpot-a wystarczy mieć komputer, tablet, telefon wyposażony w bezprzewodową kartę sieciową (WiFi).

 

Zasady uruchomienia:

Aby uzyskać dostęp do sieci HotSpot należy dokonać autoryzacji użytkownika wysyłając SMSa o treści TC.LUBELSKIE na numer 70068 (koszt wysłania wiadomości to 0,61PLN z VAT). Otrzymany kod potwierdzający jest hasłem dostępowym do usługi za pomocą którego można dokonać wielokrotnego logowania do systemu w obrębie wszystkich punktów HotSpot wybudowanych w ramach projektu "Wrota Lubelszczyzny" - nie istnieje konieczność wysyłania SMSa po każdorazowym zakończeniu sesji. Ponowne wysłanie SMSa jest niezbędne tylko w momencie zagubienia kodu potwierdzającego - wówczas wysyłając SMSa otrzymamy nowy kod dostępu do swojego konta.

Jako numer telefonu wpisujemy numer telefonu z którego został wysłany SMS z liczbą 48 z przodu, np. jeśli SMS został wysłany z numeru 699123456 to w polu numer telefonu nalezy wpisac: 48699123456, zaś w pole kod dostepu otrzymany kod dostepu duzymi literami.

Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Plus GSM, Orange, Play.

 

Wymaganym przez Prezesa UKE warunkiem świadczenia bezpłatnej usługi dostępu do Internetu jest wprowadzenie następujących minimalnych ograniczeń:
1. Wysyłanie i odbieranie danych z maksymalną prędkością połączenia – nie więcej niż 512 kbit/s;
2. czas jednorazowej sesji w ramach dostępu nieodpłatnego nie będzie dłuższy niż 60 minut, przy czym ograniczenie połączenia dotyczyć będzie:
a. urządzenia końcowego lub
b. użytkownika, jeżeli będzie on rejestrowany.
3. Miesięczny limit transferu danych – nie więcej niż 750 MB dla użytkownika;
4. Przyznanie użytkownikowi lub urządzeniu końcowego indywidualnego kodu dostępu do sieci Internet w celu rozliczania ograniczeń.

Dodatkowe informacje