LAUREACI Z GMINY PODEDWÓRZE NAGRODZENI W KONKURSIE „LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI POWIATU PARCZEWSKIEGO 2016”

Podczas uroczystej Gali 19 marca w Parczewie został podsumowany konkurs „Lider Przedsiębiorczości Powiatu Parczewskiego 2016”. Konkurs miał na celu nagrodzenie form działalności gospodarczej za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju i promocji Powiatu Parczewskiego i wręczenie statuetek.

W kategorii „USŁUGI - PRZEDSIĘBIORSTWO ZATRUDNIAJĄCE DO 20 PRACOWNIKÓW” tytuł laureata i statuetkę kapituła przyznała ZAKŁADOWI USŁUGOWEMU „KRECIK”, należącego do Barbary i Tadeusza Kisielów z Antopola.

Statuetki zostały wręczone przez prof. dr hab. Jerzego Nitychoruka i Jerzego Maślucha - starostę parczewskiego. Statuetka wykonana z mosiądzu patynowanego na kostce z czarnego granitu. Przedstawia postać człowieka z ekspresyjną fakturą z dołączoną skrzydlatą formą. Całość odczytana jako litera P co ma odniesienie do „Powiatu Parczewskiego”, na ramieniu postaci zamocowany jest herb.

Ponadto podczas wczorajszej Gali w Parczewie odznakę honorową „ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ” otrzymała m.in. Pani Gabriela Bilkiewicz z Hołowna. Zarząd Województwa Lubelskiego pamiątkowym Medalem Wójewództwa Lubelskiego wyróżnił m.in. STOWARZYSZENIE AKTYWIZACJI POLESIA LUBELSKIEGO W HOŁOWNIE. Medal odebrała Pani Grażyna Łańcucka – wiceprezes stowarzyszenia.

Na terenie powiatu parczewskiego działa ponad półtora tysiąca podmiotów gospodarczych. Konkurs „Lider Przedsiębiorczości Powiatu Parczewskiego 2016” odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego.

Na uroczystą Galę przybył m.in. Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, poseł Stanisław Żmijan, Mikołaj Suszyk przewodniczący Lubomelskiej Rejonowej Rady w Lubomlu na Ukrainie z delegacją. Na zakończenie spotkania przedsiębiorcy i zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć występ zespołu Alegoria oraz uzdolnionej młodzieży z powiatu parczewskiego i delegacji ukraińskiej.