W niedzielne popołudnie 2 kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych w Podedwórzu odbyła się Wieczornica upamiętniająca Świętego Papieża Jana Pawła II, zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Podedwórzu. Dokładnie w 12 rocznicę Jego śmierci mieszkańcy gminy Podedwórze i okolic spotkali się, by uczcić Jego osobę. Po powitaniu przez Małgorzatę Semeniuk głos zabrali: Pan Jakub Karbowski – pełniący obowiązki dyrektora miejscowej szkoły, Pan Artur Becher – Przewodniczący Rady Powiatu Parczewskiego oraz Pan Krzysztof Chilczuk – Wójt Gminy Podedwórze. W świątecznej atmosferze i skupieniu mieszkańcy i goście wysłuchali występów artystycznych: Zespołu Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Hannie pod kierunkiem Pani Elżbiety Ruta, Scholi i Chóru parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach pod kierunkiem Pana Pawła Tokarskiego oraz młodzieży z Zespołu Placówek Oświatowych w Podedwórzu, których przygotowała Pani Zenobia Demczuk. Artyści wykonali montaż słowno-muzyczny, podczas którego przypomnieli osobę Karola Wojtyły jako człowieka i papieża oraz Jego myśli i cytaty. Na zakończenie wszyscy wspólnie trzymając się za ręce zaśpiewali „Barkę” – ulubioną pieśń Świętego Jana Pawła II. Na Wieczornicę została również przygotowana wystawa o Papieżu. Wykonały ją dzieci pod opieką Pani Agaty Bartoszuk.

Tego dnia nastąpiło rozstrzygnięcie „Konkursu na palmę i pisankę wielkanocną”. Komisja w składzie: Jadwiga Ogłozińska – przewodnicząca, Małgorzata Maciejuk – członek, Małgorzata Semeniuk – członek, dokonała oceny złożonych prac.

W kategorii palma zwyciężyli:
a) dzieci i młodzież: Mikołaj Cenian, Martyna Osuch, Karolina Gryczuk,
b) dorośli: Barbara Kisiel.
W kategorii pisanka wielkanocna wykonana techniką tradycyjną:
a) dorośli: Aneta Ksok, Teresa Gierchard, Elżbieta Lewczuk.
W kategorii pisanka wielkanocna wykonana techniką współczesną:
a) dzieci i młodzież: Karolina Michalska, Beata Derlikiewicz, Bartosz Jachimski,
b) dorośli: Agnieszka Leśniewska, Sabina Kisiel, Wioleta Stupak.
     Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Podedwórzu zaś pozostali uczestnicy konkursu dyplomy pamiątkowe. Przybyli na spotkanie mieszkańcy gminy Podedwórze mieli okazję obejrzeć i podziwiać wszystkie złożone palmy i pisanki.
     Zebrani na Wieczornicy mieszkańcy, zaproszeni goście, a przede
wszystkim artyści pokazali, iż prawdziwe są słowa Świętego Jana Pawła II:
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest,
nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”