Gmina Podedwórze zaprasza do złożenia oferty „Na dostawę opału drzewnego -pelletu do Urzędu Gminy Podedwórze i Zespołu Placówek Oświatowych w Podedwórzu ”

Szczegółowe informacje zostały zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej

Wójt Gminy Podedwórze ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Podedwórze.

Szczegółowe informacje zostały zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej

 

  

Wójt Gminy Podedwórze informuje, że Lokalna Grupa Rybacka „W dolinie Tyśmienicy i Wieprza” ogłosiła nabór wniosków na podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej. Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dotacji na założenie lub rozwój firmy zapraszamy do kontaktu z Biurem LGR, ul. Słowackiego 11, 21-100 Lubartów

 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Tel. 533 363 332

 

Biuro czynne: pn.- pt. w godz. 8-16

 

 

Wójt Gminy Podedwórze zaprasza na Warsztaty dla przedstawicieli administracji i partnerów społecznych, które odbędą się w dniu 20 września 2019 r.  o godz. 9:30 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jabłoniu.

KOMUNIKAT LUBELSKIEGO WOJEWÓDZKIEGO LEKARZA WETERYNARII

JESIENNA AKCJA SZCZEPIEŃ LISÓW PRZECIWKO WŚCIEKLIŹNIE

Informuję, że w dniach od 20 do 25 września 2019 r.* na terenie województwa lubelskiego zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Załączniki:
Pobierz plik (Komunikat_WLW_jesien_2019.pdf)Komunikat WLW jesien 2019[PDF]82 kB

 
 
 
     Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy Podedwórze do udziału w  XX Biegu Sobiborskim "Ocalić od zapomnienia – uczyć dla przyszłości".

 

Załączniki:
Pobierz plik (regulamin XX Bieg Sobiborski.pdf)regulamin XX Bieg Sobiborski[PDF]89 kB

     Mijające wakacje to czas dla dzieci radości, beztroskiej zabawy i wypoczynku. Dzięki działaniom Koła Gospodyń Wiejskich w Antopolu dzieci z Antopola i sąsiednich wsi zyskały nowe miejsce do wakacyjnych – i nie tylko – zabaw. Gospodynie z Antopola pozyskały grantw wysokości 5000,00 złotych z Programu Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 2019 na realizację projektu „Aktywnie w Antopolu”. Jest to już drugi taki grant pozyskany na rozwój wsi Antopol – w poprzedniej edycji udało się ogrodzić działkę w centrum miejscowości, ustawić bramki do gry w piłkę oraz zbudować zadaszoną wiatę ze stołami i ławkami. Tym razem otrzymana dotacja została przeznaczona na utworzenie placu zabaw z huśtawkami, zjeżdżalnią i piaskownicą. W utworzenie placu zaangażowali się aktywnie mieszkańcy wsi, którzy pracowali przy przygotowaniu i oczyszczeniu miejsca pod nowe urządzenia. Podsumowaniem wspólnych działań byłaprzygotowana przez Koło Gospodyń impreza integracyjno-sportowa z zabawami dla dzieci oraz wspólną integracją mieszkańców przy ognisku. Mieszkanki Antopola miały okazję do zaprezentowania zakupionego przez KGW sprzętu do grillowania, a w ramach sąsiedzkiej współpracy KGW w Piechach zapewniło dzieciom watę cukrową. Nowy plac zabaw chętnie odwiedzają dzieci, a mieszkańcy Antopola myślą już o kolejnych działaniach na rzecz swojej wsi.

 

Dodatkowe informacje