7 marca (sobota) 2015 roku w godzinach od 10.00 do 16.00, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Parczewie, ul. Warszawska 24 odbędzie się Jarmark Pszczelarski.

Ideą naszego przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy na temat życia pszczół, ich znaczenia dla życia człowieka i przyrody oraz funkcjonowania środowiska naturalnego. Poprzez realizację naszego festynu pragniemy uwrażliwić dzieci, młodzież i dorosłych na piękno przyrody oraz konieczność stosowania zachowań proekologicznych. Tak jak wiele naszych wcześniejszych inicjatyw będzie to również okazja do pobudzania aktywności społecznej mieszkańców obszaru działania LGD i ich integracji, poprzez krzewienie kultury, tradycji i dziedzictwa kulturowego regionu.

Uczestniczący w Jarmarku pszczelarze pojawią się z prezentacją wyrobów pszczelarskich oraz degustacją potraw na bazie produktów z ula, których intencją jest przybliżenie dawnych, a jednak już zapominanych zapomnianej tradycji regionu. W trakcie naszego spotkania odbędzie się również rozstrzygnięcie organizowanych konkursów: plastycznego, wiedzy oraz na najlepszy napój miodowy.

Impreza organizowana jest przez Lokalną Grupę Działania „Jagiellońska Przystań” ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

Załączniki:
Pobierz plik (Regulamin_konkursu_wiedzy.doc)Regulamin_konkursu_wiedzy[ ]2038 kB
Pobierz plik (Regulamin_konkursu_na_najlepszy_napoj.doc)Regulamin konkursu na najlepszy napoj[ ]2032 kB
Pobierz plik (Plakat.jpg)PLAKAT[ ]2601 kB