Uroczystości 3 Maja w Gminie Podedwórze rozpoczęły się o godz. 9.00 uroczystą Mszą Św. w intencji Ojczyzny i Strażaków w Kościele Podwyższenia Krzyża Św. Po Mszy Św. odbył się przemarsz pod pomniki żołnierzy poległych w których uczestniczyły poczty sztandarowe z Gimnazjum, Szkoły Podstawowej, Radnych Gminy, Strażaków oraz mieszkańców gminy Podedwórze gdzie złożono wieńce pod pomnikami poległych żołnierzy i pomnikiem Sw. Floriana.

Następnie młodzież z Gimnazjum pod kierownictwem Pani Iwony Kolady przygotowała inscenizację historyczną związaną z obchodami tego święta.

W okolicznościowym przemówieniu Wójt Gminy Podedwórze Krzysztof Chilczuk oraz Przewodniczący Rady Tomasz Borsuk nawiązali do 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Strażaka oraz podziękowali przybyłym mieszkańcom na tę uroczystość.

____________________________________________________________