Podedwórze, 25.01.2016

Nabór na Solary w Gminie Podedwórze

Gmina Podedwórze informuje, że planuje realizację inwestycji „Energia w gminie Podedwórze" polegającej na zakupie i montażu instalacji solarnych produkujących ciepłą wodę użytkową z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, na budynkach mieszkalnych.

Zapraszamy zainteresowanych właścicieli posesji w  Gminie Podedwórze do wypełnienia wstępnych dokumentów dotyczących dofinansowania (ankieta i deklaracja uczestnictwa). Osoby zapisane w roku 2015 proszone są również o uzupełnienie swoich deklaracji oraz wypełnienie aktualnej ankiety. Realizacja planowanej inwestycji jest uzależniona od uzyskania dofinansowania, udzielanego w ramach konkursu przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014 - 2020, działanie 4.1. Wsparcie wykorzystania OZE. Z dofinansowania mogą skorzystać osoby fizyczne. Warunki ograniczające możliwość złożenia deklaracji w zakresie instalacji solarnej to prowadzenie działalności gospodarczej w budynku, dla którego miałaby być dedykowana instalacja.

Z uwagi na warunki techniczne oraz obowiązujące przepisy projekt nie dopuszcza montażu instalacji solarnej na gruncie oraz na połaci dachowej pokrytej eternitem. Druki można pobrać ze strony www.gmina-podedworze.pl lub otrzymać je w formie papierowej w Urzędzie Gminy Podedwórze w pokoju nr 13. Deklarację i ankietę należy złożyć osobiście, w Urzędzie Gminy Podedwórze, pok. 13 w nieprzekraczalnym terminie do 2 lutego 2016 r. Niezłożenie deklaracji i ankiety w powyższym terminie będzie równoznaczne z brakiem zainteresowania udziałem w projekcie. Wkład finansowy mieszkańców wyniesie ok. 20% wartości instalacji solarnej (do kosztów instalacji zaliczamy m. in.: zakup materiałów, wykonanie inwestycji, dokumentację techniczną, nadzór inwestorski, ubezpieczenie instalacji w okresie zachowania trwałości projektu).
Faktyczny poziom wkładu mieszkańców zostanie określony na etapie opracowania wniosku o dofinansowanie realizacji projektu. Pierwsza wpłata (wpisowe) w wysokości 100,00 zł planowana jest na miesiąc luty 2016 r.

Przewidywany termin wpłaty udziału w projekcie- po ewentualnym podpisaniu umowy o przyznaniu dofinansowania projektu.
Podatek od towarów i usług (VAT) w wysokości 8% jest wydatkiem niekwalifikowalnym. Przyjmuje się założenie, że do udziału właściciela nieruchomości doliczony zostanie podatek VAT należny.

Dodatkowo informujemy, że 1 kolektor słoneczny do instalacji solarnych ma powierzchnię

całkowitą ok. 2 m2. Przed złożeniem wniosku aplikacyjnego o dofinansowanie projektu z właścicielami nieruchomości Gmina podpisze stosowne umowy, w których zostaną ustalone prawa i obowiązki każdej ze stron.