Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy wśród ogółu społeczeństwa, uczniów, pracowników dydaktycznych, rodziców – o roli Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, jego wkładzie w rozwój ekonomiczny i społeczny sektora rybackiego i obszarów zależnych od rybactwa w Polsce.

Zadaniem uczniów będzie przygotowanie i przekazanie – zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi – pracy konkursowej, w której przedstawią jak dzięki projektom realizowanym przy wsparciu budżetu państwa i Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, zmieniło się codzienne życie i otoczenie wokół nas.

II edycja konkurs organizowana jest w trzech kategoriach wiekowych dla dzieci szkół podstawowych:

klasy 1-3,
klasy 4-6,
klasy 7-8,
branych pod uwagę odrębnie dla każdego z 16 województw.

Konkurs trwa od 21 listopada 2022 r. do 3 marca 2023 r.

Spośród nadesłanych prac konkursowych wybierzemy po 3 najlepsze w każdej kategorii wiekowej, w każdym z 16 województw.

Zdobywcy I, II i III miejsca otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dyplomy, zaś pozostali – wyróżnienia i dyplomy.

więcej informacji na temat konkursu znajdą Państwo w regulaminie konkursu na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakładce: Informacja i promocja PO RYBY: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/Konkurs-myiryby

Wszelkie dodatkowe pytania można kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

infografika - plakat

Załączniki:
Pobierz plik (Sekretarz Stanu - J. Kowalski_RLGD.pdf)informacja[PDF]182 kB
Pobierz plik (REGULAMIN II edycji KONKURSU_2022_2023 31.10.2022 uzgodniony z DP.pdf)Regulamin[PDF]222 kB

Dodatkowe informacje