Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców"
serdecznie zaprasza przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych oraz rodziny z dziećmi w wieku 3-9
do udziału w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym "Podziel się historią", który jest realizowany w
ramach zadania publicznego "Niepodległość na 104" finansowanego ze środków Ministerstwa
Edukacji i Nauki. Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o historii Polski, symbolach
narodowych i ważnych postaciach.

Zadanie konkursowe
Placówki edukacyjne: Nagraj film (3-10 minut) prezentujący, jak dorośli przekazują dzieciom wiedzę o historii Polski, symbolach narodowych, lokalnej tradycji. Film powinien zostać zrealizowany na terenie placówki edukacyjnej lub w miejscu nawiązującym do tematu przewodniego konkursu. Do udziału w filmie można zaprosić rodziców.
Rodziny z dziećmi: Nagraj film (3-10 minut) prezentujący, jak dorośli (rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo, dorosłe osoby zaproszone do udziału w filmie) przekazują dzieciom wiedzę o historii Polski, symbolach narodowych, lokalnej tradycji.
Film może zostać nagrany podczas wspólnej nauki, oglądania filmów historycznych, przeglądania książek czy np. podczas spaceru do miejsc pamięci. Termin nadsyłania zgłoszeń i filmów konkursowych: 9 grudnia 2022r.

Nagrody
Kategoria: placówki edukacyjne
1. miejsce: pomoce edukacyjne o wartości 4000 zł
2. miejsce: pomoce edukacyjne o wartości 2000 zł
3. miejsce: pomoce edukacyjne o wartości 1500 zł


Placówki edukacyjne będą miały możliwość wskazania niezbędnych pomocy edukacyjnych, które zostaną zakupione i przekazane w ramach nagrody.
W kategorii zostaną również wyróżnione 104 filmy konkursowe, których autorów nagrodzimy pakietami niepodległościowymi. W skład pakietu wchodzą: duża flaga Polski, kolorowanki i gry edukacyjne, okolicznościowe breloki.
Kategoria: rodziny z dziećmi


1. miejsce: Laptop ASUS X515EA-BQ1225W i3-1115G4/8GB/512/Win11S
2. miejsce: Konsola NINTENDO Switch + Joy-Con czerwono-niebieski (nowa wersja v2)
3. miejsce: zestaw Smartband XIAOMI Mi Band 7 Czarny, Słuchawki wokółuszne HyperX Cloud II Headset, LEGO Ideas Rakieta NASA Apollo Saturn V 92176

W kategorii zostaną również wyróżnione 104 filmy konkursowe, których autorów nagrodzimy pakietami niepodległościowymi. W skład pakietu wchodzą: mała flaga Polski, kolorowanki i gry edukacyjne, okolicznościowy brelok.
Udział w konkursie w 4 krokach
1. Zapoznaj się z regulaminem oraz wypełnij właściwy formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na stronie: niepodlegla104.pl
2. Przygotuj film konkursowy.
3. Przygotowany film zgłoszeniowy prześlij na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na nośniku cyfrowym na adres Centrum Rozwoju Lokalnego.
4. To wszystko. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej konkursu.

Przydatne linki:

Strona internetowa konkursu: www.niepodlegla104.pl
Szczegółowe informacje o konkursie: https://niepodlegla104.pl/o-konkursie
Regulamin konkursu: http://niepodlegla104.pl/wp-content/uploads/2022/11/Regulamin-konkursu-Podziel-sie-historia.pdf

Formularz zgłoszeniowy dla placówek edukacyjnych: https://forms.gle/5372P1tRpfeek72ZA
Formularz zgłoszeniowy dla rodzin z dziećmi: https://forms.gle/pPDAcJ5jjRMid8qb8

Dodatkowe informacje