to cykliczna akcja Narodowego Funduszu Zdrowia, poświęcona profilaktyce chorób i promocji zdrowia. To dzień regularnej edukacji zdrowotnej.

Każda środa to inny, ważny aspekt naszego zdrowia. NFZ szeroko współpracuje z organizacjami pacjenckimi. Edukuje osoby w różnym wieku, także osoby starsze, które jeszcze nie potrafią odnaleźć się w życiu z chorobą.

Zagadnienia „Śród z profilaktyką” powiązane są z najważniejszymi ogólnopolskimi lub międzynarodowymi inicjatywami prozdrowotnymi (np. Światowy Dzień Walki z Cukrzycą) oraz tematami kluczowymi dla NFZ (otyłość i cukrzyca, obecne i nowe programy profilaktyczne, raporty NFZ oraz kampanie edukacyjne).

Formuła akcji ma na celu zachęcać pacjentów do działania, popularyzować i wspierać postawy prozdrowotne, uczyć odpowiedzialności za własne zdrowie, zacieśniać współpracę z organizacjami pacjenckimi, a także budować pozytywny wizerunek NFZ wśród pacjentów.

Materiały edukacyjne przygotowane w ramach akcji „Środa z Profilaktyką” są dostępne bezpłatnie na:·         kanale YouTube Akademia NFZ·         Facebooku Akademia NFZ·         oraz na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia –  https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-oddzialow/ Ponadto w każdy poniedziałek publikowany jest post na Twitterze NFZ oraz na Facebooku Akademia NFZ zapowiadający temat kolejnej „Środy z Profilaktyką”. 

Załączniki:
Pobierz plik (Prawa Pacjenta - Ulotka ŚzP 08.02.pdf)Prawa Pacjenta - Ulotka[PDF]541 kB

Dodatkowe informacje