„Silna Biało-Czerwona” – pod takim hasłem od 12 do 15 sierpnia odbywać się będą Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego oraz 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie zaplanowało w tych dniach liczne atrakcje oraz interesujące wydarzenia, w których warto wziąć udział.
 Po 3 latach powróci największa defilada Wojska Polskiego. 15 sierpnia o godz. 14:00 ruszy na warszawskiej Wisłostradzie. Zaprezentowanych zostanie 200 jednostek polskiego i zagranicznego sprzętu wojskowego oraz 92 statki powietrzne w asyście 2000 żołnierzy.  

Żołnierze wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP zaprezentują najnowocześniejszy sprzęt, polskiej, koreańskiej i amerykańskiej produkcji, który zakupiono w ostatnich latach.
 W dniach 12–15.08 odbędzie się blisko 70 pikników, które odbywać się będą w miastach i miasteczkach we wszystkich województwach naszego kraju ( 13 sierpnia br. W Radzyniu Podlaskim ). Pokaz statyczny czołgu Leopard, KTO Rosomak, WR Langusta, Poprad, Rak to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć sprzęt, w który jest wyposażona nasza armia. Bezpośredni kontakt z profesjonalną załogą oraz możliwość zapoznania się z budową wozów bojowych pozwoli poznać specyfikę służby w wybranych specjalnościach wojskowych.
 Podczas pikników będzie można porozmawiać z żołnierzami na temat ich codziennej służby, a w mobilnych punktach rekrutacji zapoznać się z ofertą służby wojskowej. Ci którzy zdecydują się związać swoją przyszłość z mundurem   Wojska   Polskiego   będą   mogli   złożyć   wniosek   i   zapoczątkować   procedurę   naboru   do   służby wojskowej.
Link z informacją:  https://tiny.pl/c7cxm

plakat - Silna Biało-Czerwona

Dodatkowe informacje