Informujemy, że w dniu 22 czerwca 2023 r. Rada Gminy Podedwórze podjęła uchwałę Nr XXXI/237/2023 w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Gminy Podedwórze.
Obszar zdegradowany i obszar rewitalizacji Gminy Podedwórze wskazany w uchwale Rady Gminy Podedwórze wyznaczony został w oparciu o szczegółowe dane statystyczne z zasobów instytucji publicznych Urzędu Gminy Podedwórze, Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Urzędu Pracy,
a następnie ich analizę i szczegółową diagnozę zjawisk kryzysowych, jak i dane, stanowiące wynik uspołecznienia procesu powstawania Gminnego Programu Rewitalizacji uzgodnień z pracownikami Urzędu Gminy, spotkań konsultacyjnych oraz przeprowadzonego badania ankietowego.
Pozwoliło to na zdiagnozowanie kluczowych problemów w sferach społecznej, gospodarczej, technicznej i funkcjonalno-przestrzennej.
Podsumowując obszar rewitalizacji stanowi obszar obejmujący część miejscowości: Antopol, Bojary, Podedwórze, Rusiły, Zaliszcze zgodnie z oznaczeniem na załączniku graficznym będącym załącznikiem od nr 6 do nr 10 wskazanej uchwały. Z treścią uchwały można zapoznać się na stronie gminy pod linkiem:
<<<uchwała>>>

Na wskazanym powyżej obszarze rewitalizacji prowadzone będą działania rewitalizacyjne.
Celem ankiety jest zebranie niezbędnych opinii mieszkańców obszaru rewitalizacji do przygotowania Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Podedwórze.
W związku z powyższym zwracamy się z uprzejmą prośbą do mieszkańców miejscowości Antopol, Bojary, Podedwórze, Rusiły, Zaliszcze będących w wyznaczonym obszarze rewitalizacji do wypełnienia ankiety i przekazania jej do Urzędu Gminy Podedwórze w wersji papierowej lub w wersji elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 26.01.2024r.

Dodatkowe informacje