Festyn „Święto Krainy Rumianku” zorganizowany w dniach 12 – 13 czerwca 2010 r. w ramach operacji „Imprezy i festyny atrakcją turystyczno – rekreacyjną gminy Podedwórze” Oś 4 Leader w ramach PROW 2007 – 2013 Działanie 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju.

Organizatorem festynu była Gmina Podedwórze przy udziale Stowarzyszenia na rzecz aktywizacji mieszkańców Polesia Lubelskiego.

Tradycyjnie, gdyż już po raz piąty impreza ta została zorganizowana przy Ośrodku Edukacji Regionalnej w Hołownie.

W ramach III Dziedzictwa Jana Pawła II „Kultura pamięci – tożsamość Rzeczypospolitej” pod patronatem Fundacji Przestrzeni Obywatelskiej Pro Publico Bono i Stowarzyszeniem Genius Loci został wygłoszony odczyt przez Pana Sławomira Piwowarczyka dotyczący wykorzystania przez małe społeczności dziedzictwa Jana Pawła II.

Festyn obfitował w wiele atrakcji, jedną z nich był spektakl „Drzewo” Wiesława Myśliwskiego w inscenizacji plenerowej Stefana Szmidta, z obsadą znanych i lubianych aktorów scen warszawskich.

W trakcie festynu można było obejrzeć ciekawe wystawy, posłuchać porad zielarzy, spróbować regionalnych potraw, posłuchać występów zespołów i solistów.

Festyn zakończył się zabawą taneczną.

Do obejrzenia przebiegu festynu odsyłamy do galerii zdjęć.

{phocagallery view=category|categoryid=55||limitstart=0|limitcount=8|fontcolor=#B88A00| detail=0|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|}

 

Dodatkowe informacje