Nie myśl o tym, czego ci brak, lepiej pomyśl o tym,

co możesz zrobić z tym, co masz”.

Ernest Hemingway

 

Odpowiedzią na oczekiwania uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Podedwórzu jest projekt „Akademia Efektywnej Nauki”, który realizowany jest w ramach PO KL współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach EFS. Oferta zajęć została tak pomyślana, aby pokazać im drogi do jak najlepszego wykorzystania swoich możliwości i własnego rozwoju.

W ferie zimowe zorganizowany został obóz językowy dla uczestników zajęć języka obcego – języka angielskiego i języka rosyjskiego. Uczniowie szkoły podstawowej (24 uczniów) i gimnazjum (16 uczniów) poszerzyli wiedzę i umiejętności z danego języka w zakresie słownictwa, gramatyki i wymowy. Metody i formy pracy przyjęły płaszczyznę zabawy, metod aktywizujących. Czas spędzony na zajęciach językowych zaowocował wzrostem zainteresowań uczniów w zakresie kompetencji kluczowych – posługiwanie się językiem obcym.

Jak ferie zimowe to tylko w Zakopanem, dlatego też tam pojechaliśmy. Nauka była priorytetem, ale aby osiągnąć jak najlepsze efekty należy także umiejętnie wypoczywać. Aktywny wypoczynek to nie tylko relaks, ale dbałość o swoje zdrowie i poszerzanie wiedzy z zakresu geografii, historii i tradycjach regionu. Tak więc uczniowie zwiedzali zakopane, korzystali z aquaparku, kręgielni, spacerowali po Tatrzańskim Parku Narodowym – Dolina Strążyńska i „wdrapali się” na Gubałówkę. Nauka jazdy na nartach to aktywny wypoczynek, który mimo drobnych trudności i kilku siniaków okazał się fascynujący. Wiele radości przysporzyło również kibicowanie Adamowi Małyszowi podczas kwalifikacji do Pucharu Świata w Skokach Narciarskich. Krzycząc: „Leć Adamie, leć” w skrytości duszy marzyliśmy o swoich podniebnych lotach, ale na nie musimy jeszcze poczekać, jeszcze wiele się nauczyć.

Za wspaniałe wspomnienia i mile spędzony czas na obozie językowym dziękujemy Organizatorowi Usług Turystycznych MARIO PRESTO Burdzyluk Mariusz.

 

Bożena Zaim

{phocagallery view=category|categoryid=63|imageid=0|limitstart=0|limitcount=3| detail=1|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0}

Dodatkowe informacje