Kolędy i Pastorałki

      Dnia 6 stycznia 2012r w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych w Parczewie odbyły się II Powiatowe Prezentacje Kolęd i Pastorałek „Rodzinne Kolędowanie”

Wśród licznie zgromadzonych zespołów ludowych i młodych solistów powiatu parczewskiego wystąpiły również zespoły z naszej gminy „Rumenok” i „Wrzeciono”.

Każdy z zespołów zaprezentował jedną kolędę.

Szkoda tylko że występujący śpiewali bardziej dla siebie niż dla publiczności, której  niestety prawie nie było, ale skoro władzom powiatowym też nie zależy na propagowaniu takiej działalności  to chyba nie ma się czemu dziwić.

Myślę, że miała tu również  znaczenia godzina imprezy gdyż występy odbyły się w  godzinach od 10:00  do 14:00.

Powiatowej Bibliotece Publicznej Centrum Kultury w Parczewie bardzo dziękujemy za zorganizowanie tej imprezy, miło było spotkać się w gronie prawie wszystkich zespołów z powiatu i przypomnieć sobie, że kiedyś wspólne kolędowanie było piękną tradycją, wspólnym świętowaniem, może warto powrócić do tego co było, bo jak widać nie każda  nowość się sprawdza.

Z noworocznym pozdrowieniem Zespół Wrzeciono.

{phocagallery view=category|categoryid=90|imageid=0|limitstart=0|limitcount=4| detail=1|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0}

Dodatkowe informacje