„Kraj lat dziecinnych! On zawsze zostanie Święty i czysty jak pierwsze kochanie”
(A. Mickiewicz)

      Dnia 21-03-2012r. w Zespole Placówek Oświatowych w Podedwórzu odbyło się spotkanie

z dziećmi  młodzieżą i gronem pedagogicznym  na temat  historii regionu.

      Krzysztof Chilczuk Wójt Gminy Podedwórze, Marianna Zamyłko i Maria Masiuk – bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Podedwórzu zapoznali o wydanych publikacjach: „ Dzieje parafii w Opolu wpisane w dziedzictwo regionu” oraz album „ Cztery strony gminy Podedwórze”  - obie autorstwa dr. Dariusza Tarasiuka,  powstałe z inicjatywy Wójta Gminy Podedwórze a zrealizowane w ramach projektów przez Gminną Bibliotekę  Publiczną w Podedwórzu i wsparcia Lokalnej Grupy Działania „ Jagiellońska Przystań”.  Publikacje ukazują tradycję historyczno – kulturową gminy, najważniejsze obiekty zabytkowe , dziedzictwo krajobrazowe i przyrodnicze.

     Pan Ryszard Hołod  z Pachola mieszkaniec Gminy Dębowa Kłoda omówił historię Gminy Dębowa Kłoda i powstanie styczniowe na Podlasiu.

Podczas spotkania była zorganizowana wystawa publikacji i innych materiałów źródłowych dotyczących Gminy Podedwórze i Gminy Dębowa Kłoda.

Zapraszamy do galerii…

Dodatkowe informacje