18 i 19 sierpnia gmina Podedwórze zapraszała gości ze wszystkich stron na Piknik Zielarski.

W sobotę przybyli na imprezę bawili się na zabawie z dj atoMich.

      Drugi dzień Pikniku rozpoczął się od otwarcia „Wystawy malarstwa i rzeźby” Pani Małgorzaty Ewy Czernik.  Scena w niedzielne popołudnie należała do zespołów ludowych, młodych talentów oraz grupy cyrkowej „Mali Wytrwali”.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się konkurs sołectw „Wieś- nie do pokonania”, gdzie 7 drużyn walczyło o Puchar Wójta Gminy Podedwórze. Wsią nie do pokonania okazała się wieś Rusiły, zwycięska drużyna pojedzie na podsumowanie Turnieju Sołectw „Doliny Zielawy” 2 września podczas Festiwalu Ziół w Wisznicach.

      Wieczór atrakcji na Pikniku Zielarskim rozpoczął kabaret „W chorym ciele zdrowe ziele”, który publiczność rozbawił do łez.

Niespodzianką był kwiatowy pokaz mody „W ogrodach Edenu”, modelkami prezentującymi kwiatowe stroje były mieszkanki gminy Podedwórze.

Po pokazie mody publiczność rozgrzewała grupa z Teatru Forma z Białegostoku w pokazie  tańca brzucha i tańca hawajskiego.

Czekając na występ gwiazdy wieczoru, jaką był Marcin Siegieńczuk, wszyscy bawili się na zabawie z zespołem Tranz.

      Przez cały czas trwania Pikniku Zielarskiego uczestnicy imprezy mogli kosztować ziołowych smakołyków, wysłuchać porady zielarza, ulepić garnek u garncarza, podziwiać wyroby rękodzieła mieszkanek gminy Podedwórze, kupić wiklinowy koszyk.

Dla dzieci organizatorzy przygotowali plac zabaw z dmuchawcami, malowanie twarzy i włosów, tatuaże henną, przejażdżki konną,  a także uwielbiane przez dzieci stoiska z lodami, watą cukrową i popcornem.

<< Zpraszamy do galerii >>

Dodatkowe informacje