W czwartkowy wieczór do Hołowna przybyli goście aby posłuchać jednego z najbardziej oryginalnych wykonawców muzyki na świecie. Lizbończyk Yami, który na polskiej wsi był po raz pierwszy przed występem wysłuchał utworów śpiewanych przez zespoły „Rumenok" i „Wrzeciono".

     Na spotkanie do Hołowna przyjechali nauczyciele z ościennych gmin, pracownicy naukowi Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, przybyli mieszkańcy gminy Podedwórze.

     Wszyscy z niecierpliwością czekali na koncert Yamiego. Na zakończenie występu muzyk wspólnie z zespołami ludowymi wykonał afrykańską piosenkę „Aloelela" i polską „Czerwoną rutę".

     Pomimo chłodnego wieczoru nie zabrakło gorących braw.

     Na pamiątkę pobytu w Krainie Rumianku Yami otrzymał koszulę malowaną specjalnie dla gościa przez Małgorzatę Ewę Czernik.

     Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania z Yamim oraz do obejrzenia reportażu telewizji ITVL.

{phocagallery view=category|categoryid=112|imageid=0|limitstart=0|limitcount=6| detail=1|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0}

Dodatkowe informacje