W niedzielę 15 września w Wisznicach odbyło się wojewódzkie święto plonów.

     Gmina Podedwórze wspólnie z Gminą Sosnówka, Rossosz i Jabłoń reprezentowały „Dolinę Zielawy. Na  przygotowanym stoisku  wystawione były nagrody Wójtów, materiały o Dolinie Zielawy i poczęstunek dla  osób uczestniczących w dożynkach. Gmina Podedwórze przygotowała ciasto, Sosnówka sery żółte i twarogi smakowe, Jabłoń babę ziemniaczaną, smalec ,ogórki małosolne natomiast Rossosz gorącą grochówkę przez co stoisko było oblegane przez wiele osób.

     Stoisko nasze odwiedziło około tysiąc osób, ważnymi osobami był Marszałek województwa lubelskiego Krzysztof Hetman , Wicemarszałek Sławomir Sosnowski  oraz wójtowie różnych gmin przez co nawiązano wiele kontaktów i znajomości.

     Pierwsze miejsce na dożynkach zdobyła Gmina Stężyca za wieniec  z kategorii tradycyjny.

<<< zdjęcia do obejrzenia w galerii >>>

Dodatkowe informacje