Stowarzyszenie na rzecz aktywizacji mieszkańców Polesia Lubelskiego w Podedwórzu występujące w ramach LGD „Jagiellońska Przystań” uczestniczyło w dniach 17-19 kwietnia br. I Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki „AGROTRAVEL” w Kielcach.

      Udział Stowarzyszenia zakończył się dużym sukcesem gdyż zgłoszony do konkursu projekt na „Najbardziej Innowacyjny Produkt Turystyczny w Polsce” – Edukacja regionalna. Dziedzictwo kulturowe regionu zajął I miejsce.

      Jest to niewątpliwy i niepodważalny sukces działań jakie prowadzone są na terenie naszej gminy przez organizacje pozarządowe współpracujące z Wójtem Gminy.

      W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania dla Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie dzięki któremu mogliśmy uczestniczyć w tych targach. Cieszymy się że mogliśmy przyczynić się do sukcesu jaki został osiągnięty przez nasze stoisko regionalne, które również zajęło I miejsce w konkursie na „Najciekawsze stoisko regionalne”.

      Życzymy wszystkim uczestnikom którzy prezentowali swoją ofertę, a więc Lubelskiemu Związkowi Stowarzyszeń Agroturystycznych w Nałęczowie, LGD „Leśny Krąg” powiat Janów Lubelski, Lokalnej Organizacji Turystycznej „Kraina Lessowych Wąwozów” oraz Regionalnej Organizacji Turystycznej w Lublinie dalszych sukcesów.

      Targi potwierdziły atrakcyjność naszego regionu z czego powinniśmy być dumni i jak najlepiej to wykorzystać dla wspólnego dobra.

      Zapraszamy do obejżenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Dodatkowe informacje