Od 1 do 5 września 2012 r. w gminie Podedwórze odbywały się warsztaty zielarskie moduł farmaceutyczny, organizowane w ramach projektu „Promocja kultury i turystyki na terenie obszaru turystycznego Dolina Zielawy”.

W warsztatach wzięło udział piętnaście pań, które poznawały tajniku zielarstwa od Zielichy Hanny Świątkowskiej.

Uczestniczki warsztatów zbierały zioła, poznawały ich właściwości, przygotowywały olejki i maści, dowiedziały się jak w codziennym życiu stosować zioła rosnące w naszych ogródkach.

Pięciodniowe warsztaty zakończono spotkaniem z uczestnikami warsztatów zielarskich z gminy Jabłoń.  Warsztatowicze otrzymali dyplom oraz pamiątki z Doliny Zielawy. Po oficjalnej części wszyscy zasiedli do wspólnej kolacji, na którą przygotowano potrawy z dodatkiem ziół. Uczestnicy wymieniali się wiadomościami zdobytymi na warsztatach, dzielili się doświadczeniami w zastosowaniu ziół.

Wszystkim biorącym udział w warsztatach serdecznie gratulujemy zdobycia dyplomu!

{phocagallery view=category|categoryid=109|imageid=0|limitstart=0|limitcount=6| detail=1|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0}

Dodatkowe informacje