nabór do XVII edycji projektu gospodarczego Marka Lubelskie. Projekt Marka Lubelskie realizowany jest od 2007 roku.  Już 91 firm z regionu może pochwalić się zastrzeżonym znakiem towarowym Marka Lubelskie. Są to przedsiębiorstwa zarówno z branży spożywczej, medycznej, usługowej, produkcyjnej, budowlanej, odzieżowej, branży IT, jak i ogrodniczej.

Zachęcam do udziału w projekcie gospodarczym Marka Lubelskie. Otrzymanie tego tytułu jest równoznaczne z dołączeniem do grona firm, których produkty i usługi są wizytówką województwa lubelskiego w kraju i za granicą – przekonuje Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Celem projektu jest:

  • tworzenie efektu „place of origin”, czyli identyfikacji produktów wysokiej jakości z miejscem pochodzenia. Tworzenie efektu „place of origin” wskazuje na miejsce pochodzenia, które często traktowane jest przez klientów jako dodatkowa korzyść, mająca wpływ na wybór artykułów.
  • Promocja produktów i usług wytwarzanych na terenie województwa lubelskiego poprzez nadawanie im zastrzeżonego znaku towarowego – Marka LUBELSKIE, będącego symbolem jakości, innowacyjności i troski o środowisko.

Bardzo ważnym aspektem jest promocja produktów i usług wytwarzanych lub świadczonych na terenie województwa lubelskiego, poprzez wywoływanie pozytywnych skojarzeń z marką oraz uczynienie ich rozpoznawalnymi na rynku. Projekt Marka Lubelskie przynosi korzyści dla regionu i jego mieszkańców. Pomaga budować lokalny patriotyzm, wspiera działania proinwestycyjne, stymuluje rozwój gospodarczy regionu, podnosi konkurencyjność przedsiębiorstw oraz promuje najlepsze produkty i usługi.

Kto może wziąć udział w projekcie?

Podstawowym warunkiem uczestnictwa jest prowadzenie działalności na terenie województwa lubelskiego, co najmniej od 24 miesięcy. Przystąpienie do projektu Marka Lubelskie jest bezpłatne. Przedsiębiorca może zgłosić swój udział poprzez dostarczenie, bądź wysłanie specjalnego formularza zgłoszeniowego do Departamentu Gospodarki i Wspierania Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego z siedzibą przy ul. Artura Grottgera 4 w formie papierowej, wysłać pocztą lub w formie skanu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Do zgłoszenia trzeba dołączyć wyciąg z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. W skład Kapituły dokonującej oceny wniosków wchodzą m.in. specjaliści w dziedzinie gospodarki, ekonomii, zarządzania oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Zgłoszenia można nadsyłać do 5 grudnia 2022 roku.

Zachęcamy do składania formularzy zgłoszeniowych.

Załączniki:
Pobierz plik (REGULAMIN-PRZYZNAWANIA-I-FUNKCJONOWANIA-PROJEKTU-GOSPODARCZEGO-MARKA-LUBELSKIE-2022.pdf)Regulamin[PDF]642 kB
Pobierz plik (Formularz-zgłoszeniowy-1.doc)Formularz zgłoszeniowy[DOCX]71 kB

Dodatkowe informacje