W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja została odprawiona w kościele parafialnym pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Podedwórzu

uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny i strażaków, którą sprawował proboszcz parafii Ksiądz kanonik Jan Liwak.

We Mszy uczestniczył Wójt Gminy Krzysztof Chilczuk wraz z pracownikami, Przewodniczący Rady Gminy Artur Becher z radnymi, strażacy wraz z pocztami sztandarowymi, dyrekcja Placówek Oświatowych z pocztami sztandarowymi oraz licznie przybyli mieszkańcy gminy.

Na zakończenie Mszy dokonano aktu poświęcenia dwóch dębów „Prezydenckiego”

i „Katyńskiego”. Następnie w obecności mieszkańców gminy Wójt Krzysztof Chilczuk, Przewodniczący Rady Gminy Artur Becher oraz Ksiądz kanonik Jan Liwak dokonali zasadzenia dębów „Prezydenckiego” na pamiątkę katastrofy pod Smoleńskiem z 10 kwietnia 2010 r. i „Katyńskiego” upamiętniającego 70 rocznicę zbrodni katyńskiej. Wraz z dębami zostały wkopane akty posadzenia tych dębów. Delegacje samorządu gminy i Zespołu Placówek Oświatowych złożyły wieńce przy pomnikach upamiętniających pamięć poległych mieszkańców w czasie I i II wojny światowej.

Następnie odbył się przemarsz pod pomnik św. Floriana (patrona strażaków) gdzie delegacje samorządu i strażaków złożyły wiązanki kwiatów.

Uroczystości 3-go maja zakończyły się zawodami strażackimi zorganizowanymi przez OSP Podedwórze. Trzem pierwszym jednostkom zostały wręczone puchary ufundowane przez Wójta Gminy.

 

{phocagallery view=category|categoryid=53||limitstart=0|limitcount=8|fontcolor=#B88A00| detail=0|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|}

 

Dodatkowe informacje