Szanowni Państwo,

w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju informuję o wdrożonych procedurach bezpieczeństwa na terenie Gminy Podedwórze:

- zgodnie z decyzją rządu, szkoła podstawowa i przedszkole samorządowe będą zamknięte od poniedziałku 16.03.2020 r. do 25.03.2020 r. W dniach  12-13 marca szkoła i przedszkole prowadzą jedynie zajęcia opiekuńcze dla osób, które nie mają możliwości zorganizowania opieki nad dzieckiem. Najlepiej, by w tych dniach dzieci i młodzież w miarę możliwości pozostawały w domach, czy na własnych posesjach, unikały większych zgromadzeń i skupisk ludzkich. Nie zabierajmy dzieci i młodzieży do restauracji, supermarketów czy galerii handlowych;

-  Gminna Biblioteka Publiczna w Podedwórzu również będzie zamknięta w terminie od 16 do 25 marca. Zawieszone zostają zajęcia kół plastycznych. Prosimy o wypożyczanie książek do końca bieżącego tygodnia;

-  Urząd Gminy oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej pracują normalnie. W miarę możliwości prosimy o załatwianie spraw urzędowych telefonicznie lub drogą mailową. Wszelkich płatności można dokonywać drogą elektroniczną;


-  wszystkie osoby powracające zza granicy lub mogące potencjalnie mieć kontakt z osobami zakażonymi wirusem SARS-CoV-2 proszone są o telefoniczny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Parczewie tel. 083 354-23-29. W trakcie rozmowy telefonicznej pracownicy SANEPID przeprowadzą wywiad i udzielą wskazówek co do dalszego postępowania;


-  prosimy o stosowanie zasad higieny – zasłanianie ust chusteczką lub łokciem podczas kichania czy kaszlu, częste i dokładne mycie rąk ciepłą wodą z mydłem.
Jednocześnie proszę o zachowanie spokoju i stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych.

Monika Mackiewicz-Drąg
Wójt Gminy Podedwórze

Dodatkowe informacje