W niedzielę 21 września br. o godzinie 10:40 tuż przed rozpoczęciem Mszy Św. krótkim wprowadzeniem przez  Wójta Gminy Krzysztofa Chilczuka rozpoczęły się obchody 100-lecia Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu. Pierwszy referat o historii kościoła przygotował i odczytał Pan Henryk Milanowicz, drugi przygotowany przez Panią Urszulę Banaszczuk odczytali Bożena i Jacek Dragunowie – aktorzy teatru Lalki i Aktora w Lublinie.
Na zakończenie Mszy Św. Jolanta Burzec – sekretarz gminy podziękowała i wręczyła kwiaty ks. proboszczowi. Pani Alicji Rudniewskiej i Państwu Barbarze i Tadeuszowi Kisielom z Antopola podziękowała natomiast za ufundowanie witraży.

Gminna Biblioteka Publiczna w Podedwórzu przygotowała na podstawie zgromadzonych dokumentów i zdjęć wystawę, która będzie możliwa
do obejrzenia również w najbliższą niedzielę tj. 28 września w kościele parafialnym.

Dodatkowe informacje