Załączniki:
Pobierz plik (ulotka_TPK_A4_3DL_do_druku2.pdf)ulotka[PDF]895 kB

Gminny Komisarz Spisowy Monika Mackiewicz- Drąg informuje, że decyzją Dyrektora Centralnego Biura Spisowego, podjętą w porozumieniu z Generalnym Komisarzem Spisowym, termin naboru kandydatów na rachmistrzów spisowych do NSP 2021 na terenie całego kraju zostaje przedłużony do 16 lutego 2021 r.

Pozostałe warunki naboru pozostają bez zmian.

W związku z informacjami od służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców, dotyczącymi utrudnień w dotarciu pod wskazany adres, przypominamy o konieczności prawidłowego oznaczenia posesji.

Właściciele oraz użytkownicy nieruchomości zobowiązani są do umieszczenia w widocznym miejscu na budynku lub na ogrodzeniu (bramie) nieruchomości tablicy z nadanym numerem porządkowym nieruchomości. Tablice z numerami porządkowymi nieruchomości powinny być czytelne, widoczne oraz utrzymywane w należytym stanie.

Pamiętajmy, że prawidłowe oznaczenie posesji w znaczny sposób przyczynia się do szybszego dotarcia na miejsce służb ratunkowych i odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.
Ratownicy poszukujący nieoznakowanej posesji tracą cenne sekundy, minuty, które mogą uratować czyjeś życie.
Warto zadbać o bezpieczeństwo własne i domowników.

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lubinie Wydział Polityki Społecznej mając na względzie dobro osób niepełnosprawnych, starszych i niesamodzielnych przebywających w instytucjach całodobowej opieki, zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy o zgłaszanie się jako wolontariusze, którzy mogliby wspomóc personel domów pomocy społecznej w opiece nad mieszkańcami w związku z trwającym stanem epidemii.

Zgłoszenia prosimy kierować do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Podedwórzu
telefonicznie p
od numerem telefonu 518 042 353 lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia zostaną przekazane do Wydziału Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lubinie .

Zmiana miejsca spotkania dotyczącego konsultacji społecznych w Hołownie❗️ Zapraszamy mieszkańców wsi Antopol, Hołowno i Kaniuki już jutro na konsultacje społeczne do Ośrodka Edukacji Regionalnej. Zdecydujmy wspólnie o kierunkach rozwoju naszej gminy, każda opinia jest ważna. Liczymy na Waszą obecność❗️

     W dniach od 24 sierpnia 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r. potrwa przeprowadzka Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Parczewie. Zmienia on siedzibę z dotychczasowej lokalizacji w budynku przy ul. Warszawskiej 24 do budynku przy ul. Wojska Polskiego 21 (budynek Rejonu Dróg Wojewódzkich).
      W wymienionym terminie nie będzie realizowana obsługa spraw i interesantów.
    Wnioski o wydanie wypisu, wyrysu, zaświadczeń, o dokonanie zmian danych objętych ewidencją gruntów i budynków, wyłączenia gruntów z produkcji rolniczej, udostępnianie materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, zgłoszeń prac geodezyjnych, zawiadomień o zakończeniu zgłoszonych prac można składać na Biurze Obsługi Klienta, bądź drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Natomiast ich rozpatrywane nastąpi od 1 września 2020 r.
     Starostwo Powiatowe w Parczewie przeprasza za ewentualne niedogodności w obsłudze klientów i prosi o wyrozumiałość.

Załączniki:
Pobierz plik (0167_200819083533_001.pdf)Informacja[PDF]337 kB

Dodatkowe informacje