Projekt „Tradycja i praca”
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytetu VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich;
Działania 6.1. Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w

regionie;
Poddziałania 6.1.1. Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku

pracy

W ramach warsztatów ,,Zdrowie i uroda” w projekcie ,,Tradycja i Praca” zakończyły się kursy z zakresu kosmetyki i masażu . Kursy te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi, szczególnie dziewcząt, ale nie brakowało też panów.

Uczestnicy kursu kosmetycznego zapoznali się zagadnieniami z historii kosmetyki, podstawowymi wiadomościami dotyczącymi pielęgnacji ciała i wykonywania zabiegów kosmetycznych przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Poznawali techniki wykonywania zabiegów odżywczych, nawilżających, dotleniających ciało . Uczestnicy uczyli się podstaw przygotowania skóry twarzy do makijażu i doboru barwnych kosmetyków do typu urody.

W połowie sierpnia rozpoczął się drugi z kursów „Zdrowie i uroda” - kurs masażu. Uczestnicy zapoznawali się m.in. z zasadami i warunkami stosowania masażu klasyczne i jego technikami. W trakcie nauki masażu antycellulitowego kursanci wykonywali zabiegi na ciało wspomagające modelowanie ciała m. in. zabieg algowy i inne zabiegi typu body wrapping. Uczestnicy kursu poznali również podstawy masażu limfatycznego, masażu gorącymi kamieniami, masażu izometrycznego, oraz podstawy i zasady stosowania masażu relaksacyjnego.

 

Gmina Podedwórze

Dodatkowe informacje