Dnia 24 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Podedwórzu odbyły się gminne eliminacje wojewódzkiego 37. Małego Konkursu Recytatorskiego. Komisja w składzie: Małgorzata Semeniuk – przewodnicząca, Teresa Harasimiuk – członek i Maria Masiuk – członek, zapoznała się z prezentacjami 9 recytatorów – uczniów Szkoły Podstawowej w Podedwórzu. Dzieci zaprezentowały wybrane utwory m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Wisławy Szymborskiej. Ocenie podlegał dobór repertuaru, dykcja recytatora, interpretacja utworu i ogólny wyraz artystyczny. Zwycięzcami eliminacji gminnych zostały w poszczególnych kategoriach:
          1. Uczniowie klas I – III: Wołos Anna i Wasylczuk Patrycja.
          2. Uczniowie klas IV – VI: Kopińska Aleksandra i Chilimoniuk Joanna.


     Uczennice te otrzymały nagrody, dyplomy oraz zaproszenie na eliminacje powiatowe, które odbędą się 10 maja w Jabłoniu. Natomiast pozostali uczniowie oraz nauczyciele, którzy przygotowywali recytatorów otrzymali pamiątkowe podziękowania.

Dodatkowe informacje