Pierwszy okres funkcjonowania nowego (pięciofrakcyjnego) systemu gospodarowania odpadami komunalnymi ujawnił niewłaściwe praktyki dotyczące gromadzenia i udostępniania do odbioru tych odpadów. Ważne, aby odpady były umieszczane w pojemniku/worku luzem, tj. bez woreczków, do których niejednokrotnie zbieramy odpady w domowych kubełkach.

Woreczki takie, po opróżnieniu, powinny trafić do pojemnika/worka żółtego (metale i tworzywa sztuczne) bądź jeśli są zabrudzone – do czarnego pojemnika (odpady zmieszane – resztkowe). Taka praktyka powinna dotyczyć każdej frakcji, ze szczególnym uwzględnieniem frakcji biodegradowalnej. Niestosowanie się do powyższych zaleceń będzie skutkowało uznaniem tych odpadów jako nieselektywnie zebrane, co w dalszej perspektywie spowoduje naliczanie podwyższonej opłaty.
Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z zapisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku w gminie oprócz odpadów biodegradowalnych (kuchennych) również odpady zmieszane (resztkowe) należy gromadzić wyłącznie w pojemniku tzw. twardym zamkniętym. Udostępnianie tych frakcji w workach będzie równoznaczne z brakiem właściwej segregacji.

Załączniki:
Pobierz plik (kłopotliwe woreczki_v2.pdf)Informacja - MZC[PDF]257 kB

Dodatkowe informacje