Gmina Podedwórze przystępuje do ogłoszonego przez NFOŚiGW naboru wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”

Program ma na celu dofinansowanie do zbierania, transportu i zagospodarowanie odpadów z tworzyw sztucznych, które powstają podczas prowadzenia działalności rolniczej.
W związku z powyższym prosimy zainteresowanych rolników z Gminy Podedwórze posiadających odpady pochodzące z działalności rolniczej, takie jak:
* folia rolnicza (biała i zielona),
* siatka i sznurek do owijania balotów,
* opakowania po nawozach i typu Big - Bag
o wypełnienie i dostarczenie ankiety do Urzędu Gminy Podedwórze w terminie do dnia 30 lipca 2021r.

W ramach realizacji przedsięwzięcia nie są kwalifikowane koszty zbierania odpadów od rolników.  Rolnicy we własnym zakresie zobowiązani będą dostarczyć folię i inne odpady produkcji rolniczej do miejsca wskazanego przez gminę.

Program nie przewiduje dofinansowania zbiórki odpadów po środkach ochrony roślin!!!

Więcej informacji udziela:

Monika Łukaszuk pok. Nr 3

tel. (83) 379 52 27

W załączniku ankieta do wypełnienia