Związek Gmin Lubelszczyzny na prośbę Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 (SPSK 4) w Lublinie zaprasza do udziału w 4 Programach Profilaktycznych.
REUMATOIDALNE ZAPALENIE STAWÓW (RZS)
DLA KOGO?
− Dla kobiet i mężczyzn.
Dla osób, którym:
− dokuczają bóle, obrzęki, sztywność stawów,
− które ukończyły 18 lat i nie przekroczyły 65 roku życia,
− które do tej pory nie miały zdiagnozowanego RZS.
Dzięki udziałów i w programie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji u reumatologa w ramach szybkiej ścieżki diagnostycznej oraz wykonać niezbędne badania laboratoryjne i obrazowe.

PRZEWLEKŁE BÓLE KRĘGOSŁUPA
DLA KOGO?
− Dla kobiet i mężczyzn.
− Dla osób, którym dokuczają dolegliwości bólowe kręgosłupa, trwające ponad 3 miesiące,
− Dla osób: powyżej 18 roku życia, oraz pracujących.
Dzięki udziałowi w badaniach można dwukrotnie wziąć udział w warsztatach rehabilitacji ruchowej, w trakcie których przekazana zostanie porada edukacyjna oraz będzie można pod okiem fizjoterapeuty wykonać specjalnie opracowany zestaw ćwiczeń.
OSTEOPOROZA
Dla kogo?
− Dla kobiet w wieku 50-70 lat
− Które do tej pory nie miały zdiagnozowanej osteoporozy
Dzięki udziałowi w badaniach można sprawdzić ryzyko jej wystąpienia  w perspektywie  10 najbliższych lat. Wykon. Wykonywane są badania gęstości kości wraz z innymi badaniami obrazowymi.
DEPRESJA POPORODOWA
Dla kogo?
− Dla kobiety, które niedawno urodziły dziecko (nie upłynął rok od momentu porodu).
− Które odczuwają złe samopoczucie: przygnębienie, poczucie bycia złą matką, brak energii, nadmierne i ciągłe zamartwianie się o dziecko
Zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza na stronie:
przystanek-mama.spsk4.lublin.pl/formularz/ który pomoże wskazać potrzebę skorzystania z bezpłatnych konsultacji psychologicznych.
***
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ NA ZAŁĄCZONYCH ULOTKACH.

Nabór do udziału w programach jest ciągły i trwał będzie przynajmniej do końca lutego 2022 roku.
Zgłoszenia pod numerami telefonów:
***
ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z MOŻLIWOŚCI ZADBANIA O ZDROWIE MIESZKAŃCÓW NASZYCH GMIN.

Załączniki:
Pobierz plik (SPSK4_osteoporoza-depresja-wersja koncowa.jpg)ulotka_[JPEG]1979 kB
Pobierz plik (SPSK4_rzs-kregoslup-wersja koncowa.jpg)ulotka[JPEG]2209 kB