W marcu 2024 r. Zarząd Województwa Lubelskiego podjął uchwałę w sprawie przyznania dotacji z budżetu Województwa Lubelskiego w otwartym konkursie ofert dla organizacji pozarządowych „Lubelskie wspiera OSP” na łączną kwotę 12 mln zł. W Konkursie każda jednostka mogła starać się o dotację w maksymalnej kwocie 10 000 zł. Pieniądze trafiły do 1211 jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu województwa lubelskiego, w tym do trzech jednostek OSP z gminy Podedwórze.

W ramach konkursu „Lubelskie wspiera OSP” Ochotnicze Straże Pożarne w Hołownie, Podedwórzu i Zaliszczu otrzymały z dotacje w kwocie po 10 000,00 złotych.

Dzięki dotacjom Ochotnicze Straże Pożarne zakupiły następujące umundurowanie:

1. OSP Hołowno:

- 9 par butów specjalnych,

- 4 hełmy strażackie,

- 10 pasów strażackich.

1. OSP Podedwórze

- 3 ubrania specjalne 2 częściowe,

- 2 hełmy strażackie,

- 1 parę butów strażackich,

- 1 kominiarkę.

1. OSP Zaliszcze:

- 4 ubrania specjalne 2 częściowe,

- 1 parę butów strażackich.

Dzięki zakupionemu umundurowaniu podniesiony zostanie poziom bezpieczeństwa publicznego na terenie gminy Podedwórze oraz gmin sąsiednich. Nowe umundurowanie znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa strażaków ratowników, zwiększając ich ochronę podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa pracy strażaków jest kluczowe, gdyż pozwala im skuteczniej i bezpieczniej wykonywać swoje obowiązki.