Miło nam poinformować iż grupa nieformalna „Aktywni rodzice” pod patronatem Ochotniczej Straży Pożarnej w Podedwórzu przy pomocy Urzędu Gminy Podedwórze otrzymała dofinansowanie na realizacje projektu „Mobilne miasteczko ruchu drogowego” w ramach konkursu Konkursu Grantowego w ramach Projektu Aktywne Lubelskie Lokalnie na łączną kwotę dofinansowania 5 700,00zł.. Projekt sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030”.
W ramach projektu zostaną zakupione mata "PRZEJŚCIE" - szer. 1,25 m x 2,0 mb (4 sztuki) - Komplet 52-znaków mini ZWYKŁYCH + słupki + podstawy i zostanie zorganizowane również piknik o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
Mobilne miasteczko ruchu drogowego zostanie oddane w użytkowanie dla Zespołu Placówek Oświatowych w Podedwórzu.
Głównym celem projektu jest zwiększenie zaangażowania rodziców w życie publiczne, jak również kształtowanie umiejętności prawidłowego poruszania się w przestrzeni drogowej dzieci z gminy Podedwórze..
Trwałym rezultatem realizacji projektu jest utworzenie mobilnego miasteczka ruchu drogowego.

plakat - Mobilne miasteczko