W minioną niedzielę 27 sierpnia 2017 r. już po raz kolejny delegacja z naszej gminy uczestniczyła w Dożynkach Wojewódzkich w Radawcu. Wieniec dożynkowy współczesny przygotowany został przez mieszkańców Antopola (pod kierunkiem Pani Agnieszki Chilimoniuk – sołtys wsi, oraz Barbary Kisiel, Danuty Hornickiej, Anny i Anety Ksok, Ireny Semeniuk, swoją cegiełkę dołożyła także Joanna Chilimoniuk – ucz. klasy VI ZPO w Podedwórzu) oraz z innych wsi: Podedwórza (Elżbiety i Iwony Lewczuk) i Piech (Agnieszki Michalskiej). Przedstawiał on przedwojenną zagrodę wiejską wykonaną z kłosów zbóż, ziół i ziaren. Cieszymy się, że trud i zaangażowanie zostały docenione przez komisję konkursową, która to przyznała wyróżnienie w kategorii „współczesny wieniec dożynkowy” województwa lubelskiego.

Podczas dożynek wieniec nasz wzbudzał ogromne zainteresowanie uczestników.
Pragniemy też pogratulować Panu Andrzejowi Kiryczukowi z Zaliszcza, któremu Zarząd Województwa Lubelskiego przyznał odznakę honorową „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego”.
Gminna Biblioteka Publiczna w Podedwórzu serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie wieńca oraz uczestniczyli w Dożynkach Wojewódzkich w Radawcu.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Dodatkowe informacje