Tegoroczne Dożynki Powiatu Parczewskiego odbyły się 3 września w Sosnowicy. Pomimo deszczowej pogody licznie zgromadzeni mieszkańcy z całego powiatu uczestniczyli w uroczystej mszy św. w intencji rolników. Potem mieli okazję wysłuchać występów regionalnych zespołów ludowych oraz z Lubomla na Ukrainie. Rozstrzygnięto też konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Wieniec współczesny przedstawiający przedwojenną zagrodę wiejską wykonaną z kłosów zbóż, ziół i ziaren, przygotowany przez mieszkańców Antopola zajął I miejsce. Wzbudzał on ogromne zainteresowanie uczestników, dlatego cieszymy się, że trud i zaangażowanie zostały docenione przez komisję konkursową. Gratulujemy zwycięzcom!

 

Dożynkom Powiatowym w Sosnowicy towarzyszyły: wystawy rolnicze, konkursy, stoiska promocyjne gmin i stoiska gastronomiczne. Gminna Biblioteka Publiczna w Podedwórzu przygotowała stoisko promocyjne gminy Podedwórze, na którym każdy mógł skosztować regionalnych przysmaków, np. pysznego chleba ze smalcem lub z pastą z fasoli, rolady marchewkowej z serem, pasztetu z cukinii lub babki ziemniaczanej. Dla miłośników słodyczy były rurki z kremem, sernik, oponki drożdżowe i inne ciasta. Przygotowały je Panie z naszej gminy, którym serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Dodatkowe informacje