Tegoroczna Wieczornica upamiętniająca Świętego Jana Pawła II odbyła się 15 kwietnia br. w świetlicy wiejskiej w Podedwórzu. Zorganizowała ją Gminna Biblioteka Publiczna w Podedwórzu. Hasłem przewodnim spotkania były słowa: „Święty Jan Paweł II - byłeś, jesteś i będziesz na zawsze w naszych sercach”. Wśród gości zaproszonych obecni byli m.in. pan Krzysztof Chilczuk – wójt Gminy Podedwórze, pan Artur Becher – Przewodniczący Rady Powiatu Parczewskiego i Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Podedwórzu, pani Ewa Jarosiewicz – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tucznej oraz pani Marianna Zamyłko – emerytowana Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Podedwórzu.
     Przybyli na Wieczornicę mieszkańcy gminy Podedwórze obejrzeli część artystyczną pt. „Umiłowałem to, co ojczyste” przygotowaną przez dzieci i młodzież z Zespołu Placówek Oświatowych w Podedwórzu pod kierunkiem pani Iwony Kolada i pani Agaty Bartoszuk. Następnie gościnnie wystąpili: schola dziecięca z parafii św. Anny w Wohyniu, którą przygotował pan Arkadiusz Ostrowski oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Tucznej pod kierunkiem pani Magdaleny Fedorowicz. Podczas występów było wiele wspomnień, słów Karola Wojtyły, myśli i wierszy oraz pieśni i piosenek. Niektóre z nich śpiewali również mieszkańcy gminy wspólnie z wykonawcami (np. „Barkę”). Występujący wraz z opiekunami otrzymali pamiątkowe podziękowania oraz wazony z wizerunkiem Papieża Polaka.
     Na zakończenie spotkania odbył się poczęstunek dla występujących i zaproszonych gości.

Dodatkowe informacje