17 kwietnia br. Gminna Biblioteka Publiczna w Podedwórzu zorganizowała dla chętnych mieszkańców gminy Podedwórze integracyjny wyjazd do kina Merkury w Białej Podlaskiej. Uczestnicy obejrzeli dramat pt. „Maria Magdalena” (reż. Garth Davis), który jest niesamowitym spojrzeniem na jedną z najbardziej tajemniczych i zarazem najbardziej niezrozumianych kobiet w historii. Biblijna biografia przedstawia Marię (dwukrotnie nominowana do Oscara Rooney Mara), młodą kobietę, szukającą nowej drogi w swym życiu. Skrępowana hierarchią i obyczajowością swych czasów, Maria dołącza do nowego społecznego ruchu kierowanego przez Jezusa z Nazaretu (trzykrotnie nominowany do Oscara Joaquin Phoenix). Wkrótce odnajduje tam dla siebie miejsce, znajdując się w sercu podróży wiodącej do Jeruzalem.

Dodatkowe informacje