3 maja br. w Podedwórzu odbyły się gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja połączone ze Świętem Strażaka. Uroczystości rozpoczęły się dziękczynną mszą św. w intencji Ojczyzny upamiętniającej 100 lat niepodległości oraz w intencji wszystkich strażaków. Odbyła się ona w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Podedwórzu. Uczestniczyli w niej strażacy i poczty sztandarowe oraz dzieci, młodzież i dorośli. Podczas mszy zostały poświęcone dęby, które będą posadzone obok miejscowej szkoły. Następnie wszyscy przemaszerowali pod pomniki poległych żołnierzy, gdzie okolicznościowe przemówienia wygłosili: Pan Krzysztof Chilczuk – Wójt Gminy Podedwórze i Pan Artur Becher – Przewodniczący Rady Powiatu Parczewskiego. Delegacje złożyły wiązanki biało – czerwonych kwiatów przy pomnikach upamiętniających poległych żołnierzy oraz przy pomniku św. Floriana – patrona strażaków. Na zakończenie gminnych obchodów Święta 3 Maja wszyscy obejrzeli okolicznościową część artystyczną w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Placówek Oświatowych w Podedwórzu, którą przygotowała Pani Agnieszka Hawryluk i Pani Zenobia Demczuk. Ostatnim elementem uroczystości było integracyjne spotkanie strażaków przy grillu.

Dodatkowe informacje