„Noc Bibliotek” w Podedwórzu
Gminna Biblioteka Publiczna w Podedwórzu dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” w 100-lecie Niepodległej pod hasłem „RzeczpospoCzyta” i dnia 8 czerwca zorganizowała ciekawe zajęcia dla chętnych. Późnym popołudniem dzieci, młodzież i dorośli wspólnie spacerowali uliczkami Podedwórza, słuchali opowieści o historii miejscowości i okolic, poznawali walory przyrodnicze terenu. Czytano fragmenty regionalnych książek o białym i czerwonym kościele, zabytkowej barokowej kapliczce na rondzie, rodzinie Szlubowskich i Zaleskich, Rezerwacie Warzewo i zbiornikach wodnych oraz Górze Grabowskiej.

Po powrocie do biblioteki w radosnej i kinowej atmosferze (z popcornem oczywiście) wszyscy obejrzeli film pt. „Tarapaty” w reż. Marty Karwowskiej, którego bohaterka Julka rozpoczyna wakacje i zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego zwariowany pies Pulpet. Niespodziewanie dzieciakom wpada w ręce tajemniczy plan prowadzący – jakżeby inaczej – do skarbu. Zaczyna się niebezpieczna przygoda. Bez przyjaźni i współpracy dzieciaki nie maja szans wybrnąć z tarapatów.
Na zakończenie „Nocy Bibliotek” w Podedwórzu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek, okolicznościowe naklejki oraz cukierki.

Dodatkowe informacje