W dniu 19 września br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Podedwórzu w ramach „Popołudnie z kulturą” odbyło się spotkanie nt. "Stefan Żeromski - Pisarz Wszechczasów", które wpisało się w obchody 100-lecia Niepodległości Polski. Przybyłych powitała Małgorzata Semeniuk - dyrektor GBP w Podedwórzu. Wśród uczestników był pan Krzysztof Chilczuk - wójt gminy Podedwórze i pani Monika Mazurek - kierownik zespołu ludowego Rumenok z Hołowna. Przy ciepłej kawie i słodkim ciastku uczestnicy obejrzeli prezentację pt. "Stefan Żeromski jako pisarz, dramaturg i działacz społeczny", uwzględniającą analizę najciekawszych utworów i ich adaptacje filmowe. Potem odczytano fragmenty "Przedwiośnia", włączając się tym samym do akcji Narodowego Czytania. Na zakończenie spotkania uczestnicy obejrzeli wystawę pt. "Miejsca, w których przebywał Stefan Żeromski". Wystawę tę można oglądać w bibliotece w godzinach jej otwarcia do końca września.

 

Dodatkowe informacje