„Nigdy nie jest za późno,
by zacząć od początku”
mądrość ludowa

„Opolanki” prężnie działają


      Koło Gospodyń Wiejskich to nazwa, której nośnikiem jest skojarzenie z kobietami ubranymi w stroje ludowe, śpiewającymi regionalne utwory, czy też prowadzących zajęcia z pieczenia chleba. Przez lata pokutowała opinia o cofaniu się w przeszłość zamiast wyjścia w przyszłość. Nic bardziej mylnego. Koło Gospodyń Wiejskich to siła zrzeszona w grupie kobiet, które chcą być razem, pomagać sobie nawzajem i swoimi działaniami wspierać dzieci, młodzież i seniorów. Rozwijać swoje zdolności, motywować do działania, zarażać pomysłami i dzielić się wiedzą i doświadczeniem.

     Taki plan przyświeca powstałemu w grudniu 2018 roku Kołu Gospodyń Wiejskich „Opolanki” z Opola, które utworzyło 19 Pań. Okazało się, że wystarczyła iskra, aby rozniecić płomień. Panie podeszły do problemu z wielkim zaangażowaniem, burzą pomysłów, optymizmem.
Na efekty spotkań nie trzeba było czekać. Do zarządu weszły: Iwona Mackiewicz, Teresa Romanowicz, Iwona Kisiel, Ewelina Rudkowska. 9 lutego 2019 roku nastąpiła oficjalna inauguracja działalności Koła „Opolanki” - bal karnawałowy, zorganizowany dla wszystkich mieszkańców wsi Opole. W przygotowanie spotkania zaangażowały się członkinie koła : Anna Banaszczuk, Justyna Wołos, Monika Penkajło, Wioleta Dudyk, Jolanta Łobejko, Jadwiga Lipka, Anna Mikołajczyk, Ewa Martychowiec, Justyna Czarnacka.
      Zorganizowanie lutowego spotkania to tylko początek działalności „Opolanek”. Panie mają mnóstwo pomysłów na kolejne działania, w które chcą zaangażować nie tylko mieszkańców swojej wsi, ale całej gminy Podedwórze.

Dodatkowe informacje