Wielkanoc to szczególny czas  nie tylko na kartach kalendarza, ale przede wszystkim w naszych rodzinach i społeczności , w której żyjemy. W takich chwilach chciałoby się zacytować dziecięcą rymowankę:” Święta, Święta Wielkanocne, jak wesoło, jak radośnie. Już słoneczko mocno grzeje, miły wiatr wokoło wieje. Rośnie trawa na trawniku, żółty żonkil w wazoniku. Na podwórku słychać dzieci, ach, jak dobrze, że już kwiecień. A w koszyczku, na święcone jajka równo ułożone.” 

    Właśnie to oczekiwanie na święta Wielkiej Nocny stało się podstawą do zorganizowania, przez Koło Gospodyń Wiejskich z Opola, warsztatów nie tylko dla  dzieci i młodzieży, ale wszystkich mieszkańców  Gminy Podedwórze. 10 kwietnia dzieci poznawały tajniki robienia babeczek oraz dekoracji cukrowych do koszyczków wielkanocnych pod czujnym okiem p. Ewy Mitura. Okazało się, że także  rodzicom, ciociom i babciom spodobały się zajęcia z cukiernictwa. To, co miało być nauką stało się świetną zabawą. Natomiast 11 kwietnia odbyły się warsztaty z robienia palm tradycyjnych i nowoczesnych. Zaproszenie  przyjęła  dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Podedwórzu p. Małgorzata Semeniuk. Wspólna  praca okazała się niezwykle efektywna. Dzieci z zapałem przygotowywały kwiatki na palmy, panie przygotowywały bukszpan i patyczki do składania gotowych kompozycji. Wszystkim zadaniom towarzyszył gwar rozmów, wspólne śmiechy i motywowanie tych, którzy nie do końca byli zadowoleni z efektów swojej pracy. W trakcie trwania warsztatów dzieci mogły podpytać o tradycje i zwyczaje związane z obchodami świąt Wielkiej Nocy, posłuchać historii z nimi związanych. Wszystkim uczestnikom warsztatów na czele z p. dyrektor  M. Semeniuk serdecznie dziękujemy. 

 

Dodatkowe informacje