3 maja br. w Podedwórzu odbyły się gminne obchody 228. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączone ze Świętem Strażaka. Uroczystości rozpoczęły się dziękczynną mszą św. w intencji Ojczyzny i Strażaków. Odbyła się ona w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Podedwórzu. Uczestniczyli w niej strażacy i poczty sztandarowe oraz dzieci, młodzież i dorośli. Następnie wszyscy przemaszerowali pod pomniki upamiętniających poległych żołnierzy, gdzie delegacje złożyły wiązanki biało – czerwonych kwiatów. Okolicznościowe przemówienia wygłosili: Monika Mackiewicz – Drąg – Wójt Gminy Podedwórze i Artur Becher – Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Podedwórzu.

Kolejnym punktem programu gminnych obchodów Święta 3 Maja było odznaczenie członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z gminy Podedwórze. Zgodnie z uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej nr 3/2018 z dnia 05 listopada 2018 r.:
1. Złotą Odznaką Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza odznaczony został: Bogusław Szabat;
2. Srebrną Odznaką Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza odznaczeni zostali:
Kacper Bielas, Łukasz Bielas, Daniel Bliźniuk, Hubert Bliźniuk, Wojciech Chojnacki, Bartłomiej Gajko, Patryk Gajko, Kacper Puła, Tomasz Malewicz, Kornel Żukowski;
3. Brązową Odznaką Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza odznaczone zostały:
Faustyna Gajko, Agnieszka Gromysz, Patrycja Gryczko, Patrycja Hołonowicz, Karolina Kopaczewska, Andżelika Kowalczuk, Karolina Mazurek, Izabela Nowak, Klaudia Nowak, Julia Pawłowska.
     Aktu odznaczenia dokonał Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP Krzysztof Chilczuk w asyście Sekretarza Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP Rafała Dudyka. Wszyscy odznaczeni otrzymali upominki, które wręczyła Wójt Gminy Podedwórze Monika Mackiewicz-Drąg. Dofinansowane one zostały przez: Prezesa Banku Spółdzielczego w Wisznicach - Zbysława Gabrylewicza, Agenta Ubezpieczeniowego Stanisława Bajdę, Aldonę Łachmańską-Kisiel i Renatę Sokołowską.
     Na zakończenie gminnych obchodów Święta 3 Maja wszyscy uczestnicy obejrzeli okolicznościową część artystyczną w wykonaniu dzieci i młodzieży
z Zespołu Placówek Oświatowych w Podedwórzu, którą przygotowały Iwona Kolada, Bożena Wołos i Anna Banaszczuk. Ostatnim elementem uroczystości było integracyjne spotkanie uczestników przy słodkim ciastku i herbacie, a strażaków – przy grillu.