Koło Gospodyń Wiejskich “Opolanki” z Opola ma za sobą wiele fantastycznych działań skierowanych do mieszkańców Opola w każdym wieku.

            Tym razem Opolanki postanowiły zorganizować warsztaty kulinarne i zaprosić do współpracy panie z Piech i Antopola. Warsztaty prowadzone przez profesjonalną instruktorkę a także Zosię Samosię Małgorzatę Kostkę, trwał dwa dni. 15 i 16 listopada w świetlicy wiejskiej w Opolu powstawały kulinarne arcydzieła. Uczestniczki kursu chciały nauczyć się przygotowania niecodziennych potraw. Gotowały z wielkim zapałem. Dzięki wspólnym pomysłom   powstały: chaczapuri, solianka, postna Zośka i wiele innych przysmaków.

             Aby uroczyście podsumować kulinarną  przygodę, łączącą trzy Koła Gospodyń, Opolanki zorganizowały spotkanie integracyjne. Podczas wspólnego biesiadowania mieszkańców Opola, Piech i Antopola uczestnicy kosztowali przygotowane dania bawiąc się do późnych godzin wieczornych.

            Sobotnie spotkanie stało się również okazją do wizyty pracownika KRUS w Parczewie p. Grażyny Łobejko. Przeprowadziła ona szkolenie, a na zakończenie  wśród uczestników został przeprowadzony konkurs wiedzy o bezpieczeństwie i ergonomii pracy w gospodarstwie rolnym. Zwycięzcy konkursu odebrali nagrody a każdy z uczestników otrzymał kalendarz na 2020 rok.

            Opolanki serdecznie dziękują za zaangażowanie i współpracę paniom z Piech i Antopola.

Kolejne pomysły KGW „Opolanki” będą realizowały w najbliższym czasie.

 

Dodatkowe informacje