W piękny, słoneczny poranek 3 maja mieszkańcy gminy Podedwórze, pracownicy samorządowi, radni gminy Podedwórze, poczty sztandarowe i strażacy zebrali się w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. by uczestniczyć we Mszy Św. odprawionej w intencji Ojczyzny z racji Święta Konstytucji 3 Maja i 1050 rocznicy Chrztu Polski.

Po Mszy Św. odbył się przemarsz pod pomniki upamiętniające poległych żołnierzy,
na których złożono wieńce. Pan Krzysztof Chilczuk – Wójt Gminy Podedwórze wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym podkreślił rolę Konstytucji 3 Maja w dziejach narodu polskiego oraz złożył życzenia i podziękowania strażakom z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka przypadającego 4 maja w dniu święta ich patrona –
św. Floriana.
Kolejna część obchodów odbyła się w świetlicy wiejskiej, gdzie uczestnicy spotkania obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych
w Podedwórzu pod kierunkiem p. Agnieszki Hawryluk i p. Zenobii Demczuk, oraz obejrzeli prezentację multimedialną wykonaną przez p. Artura Bechera.
Kolejną częścią spotkania był występ dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Podedwórzu.
Tematem ich prezentacji była „1050 rocznica Chrztu Polski” – początki państwa polskiego oraz ogromna rola wiary i chrześcijaństwa w dziejach naszego narodu.
Na zakończenie dzieci wręczyły uczestnikom spotkania biało–czerwone róże
w podziękowaniu za wspólne świętowanie.
Tego dnia przeprowadzono również akcję „Bezpieczny Rowerzysta” – dorośli mieszkańcy gminy Podedwórze, którzy przyjechali na uroczystości rowerem, otrzymali kamizelki odblaskowe.
Uroczystości upamiętniające Konstytucję 3 Maja oraz 1050 rocznicę Chrztu Polski zakończono integracyjnym spotkaniem przy grillu.