3 czerwca Gminna Biblioteka Publiczna w Podedwórzu zorganizowała w ramach ogólnopolskiej akcji „ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ” rajd rowerowy po ciekawych zakątkach gminy Podedwórze. Zaopatrzeni w pomarańczowe baloniki oraz chorągiewki z logo akcji wyruszyliśmy z Podedwórza przez Opole i Piechy do Antopola. Tutaj zatrzymaliśmy się w pięknym ogrodzie Pani Barbary Kisiel, gdzie zostały odczytane fragmenty książki Ewy Koziary „Antopol – Tokary. Wskrzeszone wspomnienia”. Podczas odpoczynku zostaliśmy poczęstowani przez gospodarzy chłodnym napojem oraz lodami. Z Antopola wyruszyliśmy w kierunku boru, gdzie czekali na nas przedstawiciele Koła Myśliwskiego Nr 12 „Szóstak” w Lublinie: Pan Bogdan Piech, Pan Wiesław Krysa i Pan Mariusz Ludwiczuk. Obok domku myśliwskiego „Jelinka” uczestniczyliśmy w lekcji przyrodniczej, podczas której Pan Wiesław opowiadał o życiu leśnych zwierząt oraz swoich pasjach. Często zadawaliśmy dociekliwe pytania wyrażając tym samym nasze zainteresowanie tematem. Potem wspólnie piekliśmy kiełbaski na ognisku i słuchaliśmy śpiewu leśnych ptaków. Z boru wyruszyliśmy do Krainy Rumianku w Hołownie. Tutaj zwiedziliśmy Ośrodek Edukacji Regionalnej, w którym kiedyś mieściła się Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Podedwórzu. Po odpoczynku na placu zabaw wyruszyliśmy w drogę powrotną i w godzinach popołudniowych radośnie dotarliśmy do Podedwórza.