Informujemy, iż wydłużony zostaje termin składania propozycji przedsięwzięć/projektów rewitalizacyjnych do dnia 30 września 2023 roku.

Przypominamy, że trwa kolejny etap prac nad przygotowaniem nowego Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Podedwórze na lata 2023-2030. Dokument ten stanowi ważny element w działaniach zmierzających do pozyskiwania funduszy na działania związane z rewitalizacją naszej gminy.

„Rewitalizacja" wbrew powszechnemu rozumieniu, nie oznacza jedynie remontu. Remonty budynków, modernizacja chodników i ulic to jedynie część składowe rewitalizacji. Celem rewitalizacji jest pobudzenie/uruchomienie mechanizmów rozwojowych, które sprawią, że po zakończeniu interwencji, obszar będzie się nadal rozwijał. Poprawa przestrzeni musi iść w parze z polepszeniem warunków życia, co zapewniają szerokie działania społeczne, edukacyjne, kulturalne i ekonomiczne podejmowane w tym długim procesie, sukces którego zależy od zaangażowania wszystkich interesariuszy rewitalizacji w tym mieszkańców, przedsiębiorców, instytucji i organizacji pozarządowych.

Nabór propozycji przedsięwzięć rewitalizacyjnych pozwala mieszkańcom
w sposób rzeczywisty wpływać na działania, jakie podjęte zostaną w Gminie Podedwórze w kolejnych latach. Aby zgłosić propozycję projektu lub przedsięwzięcia do realizacji w Gminnym Programie Rewitalizacji Gminy Podedwórze na lata 2023-2030 należy wypełnić wzór formularza, który dostępny będzie w formie elektronicznej lub papierowej.

Sposób zgłaszania propozycji:

• drogą korespondencyjną na adres: Urząd Gminy Podedwórze, Podedwórze 44 21-222 Podedwórze, w przypadku formularzy przesłanych za pośrednictwem operatora pocztowego decydującą jest data wpływu korespondencji do Urzędu Gminy Podedwórze
  • osobiście w Urzędzie Gminy Podedwórze, Podedwórze 44 21-222 Podedwórze pokój nr 3 (parter)
  • drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wypełnione formularze papierowe oraz elektronicznie należy dostarczyć
w terminie do 30.09.2023r

Liczymy na Państwa zaangażowanie i zachęcamy do współtworzenia Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Podedwórze na lata 2023-2030.

Zapraszamy do zgłaszania propozycji.