28 stycznia w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie odbyło się spotkanie z cyklu „Tradycje dworów szlacheckich – Romanów Kraszewskich, ich sąsiadów i gości”. Pan Krzysztof Bruczuk – dyrektor muzeum rozpoczął uroczystość i przywitał gości. Zebrani obejrzeli krótki film o historii dworów szlacheckich w Polsce. Następnie wysłuchali koncertu pt. „Pięknie żyć” w wykonaniu zespołu GOKiS w Hannie. Gościnnie wystąpiła też młodzież z gminy Podedwórze: Martyna Olko i Marcin Kołodziej, którzy zaśpiewali piosenki o przeszłości i pięknym życiu. Po tym pani Ewa Koziara wygłosiła prelekcję pt. „Miraże Zaleskich”, w której opowiadała o historii Opola, Antopola i Piech – wioskach gminy Podedwórze. Na zakończenie spotkania odbył się poczęstunek.
     Wyjazd do Romanowa zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Podedwórzu.