W ramach ogólnopolskiej akcji "Tygodnia Bibliotek" Gminna Biblioteka Publiczna w Podedwórzu zorganizowała 14 maja br. spotkanie z Agnieszką Martinką, która promowała swoją najnowszą książkę „Połowinka”. Zawiera ona relację z podróży rowerem na Ural, gdzie po II wojnie światowej ojciec autorki więziony był przez Rosjan. W spotkaniu uczestniczyli czytelnicy, młodzież wraz z opiekunami z Zespołu Placówek Oświatowych w Podedwórzu i zaproszeni goście: Monika Mackiewicz-Drąg - wójt gminy Podedwórze oraz Kamila Sternik i Ewelina Rudkowska z Powiatowej Biblioteki Publicznej - Centrum Kultury w Parczewie. Wszyscy z ciekawością obejrzeli prezentację multimedialną uzupełnianą niesamowitymi opowieściami p. Agnieszki z podróży rowerem na Ural, do miejsca zesłania Jej Ojca. Bardziej dociekliwi zadawali dodatkowe pytania, na które autorka z chęcią odpowiadała. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Foto. E. Rudkowska

Dodatkowe informacje