Dnia 15.09.2019r. odbyły się w Podedwórzu Dożynki Gminno-Parafialne zorganizowane przez Wójta Gminy Podedwórze i Parafię Rzymskokatolicką pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Opolu. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, podczas której został poświęcony chleb niesiony przez starostów dożynek: PaniąMarię Sakowicz z Hołowna oraz Pana Andrzeja Kiryczuka z Zaliszcza oraz dary przyniesione przez przedstawicieli sołectw, wieniec dożynkowy z Opola. Następnie rozśpiewany korowód dożynkowy w asyście wozów strażackich przemaszerował na plac przy remizie strażackiej. Trasa korowodu była zachwycająca, dzięki artystycznym dekoracjom domów i podwórzy, jakie przygotowali mieszkańcy gminy. Oficjalną część dożynek rozpoczęła się od podarowania przez starostów bochna dożynkowego chleba Pani Wójt Monice Mackiewicz-Drąg, która następnie powitała gości dożynek, rolników, mieszkańców gminy i dziękował rolnikom za ich ciężką pracę. Pani Wójt serdecznie podziękowała sponsorom dożynek, dzięki którym organizacja święta plonów była możliwa.

Repertuar wystąpień zaproszonych gości i części artystycznej był bardzo obfity i napięty. Na początku wystąpiła Trupa Cyrkowa „Mali Wytrwali” z niesamowitym pokazem umiejętności cyrkowych. Na scenie wystąpiły ponad to: „Rumianeczki” z gminy Podedwórze, dzieci z Zespołu Placówek Oświatowych w Podedwórzu z piosenkami i wierszami, zespół ludowy „Jednolatki” z Miłkowa, Hubert Zielonka oraz Dominik Oniśk w rockowych utworach, zespół z Ukrainy „ Mołodyczki”. Naszym wspaniałym konferansjerem była Pani Ewelina Rudkowska, która z Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Podedwórzu czuwała nad całą uroczystością. W między czasie został rozstrzygnięty Turniej Sołectw, do którego przystąpiły trzy sołectwa: Antopol, Hołowno i Zaliszcze. Pierwsze miejsce zajęło Zaliszcze, zdobywając elektryczne nożyce do żywopłotu, drugie miejsce należało do Antopola, które wygrało nóż, a na trzecim miejscu było Hołowno otrzymując słodką nagrodę pocieszenia.  Podczas dożynek, o podniebienia uczestników zabawy, dbały Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Podedwórze. Ich stoiska uginały się od przepysznych potraw, sałatek i ciast. Panie stanęły na wysokości zadania. Można było spróbować bezpłatnie dzika podarowanego przez Koło Łowieckie „Szóstak” oraz pysznej, gorącej grochóweczki serwowanej przez Prezesa OSP Podedwórze Pana Andrzeja Tarasiuka. Swoje stoisko zaprezentowała również szkoła ZSCKR w Korolówce z bardzo bogatą ofertą dla odwiedzających. Na dzieci czekało stanowisko łucznicze,  które cieszyło się dużym zainteresowaniem oraz gry i zabawy, bańki mydlane, konkursy zorganizowane przez Nadleśnictwo Włodawa. W godzinach wieczornych odbyła się dyskoteka plenerowa z DJ Darkiem Blicharskim, która porwała mieszkańców do szalonej zabawy.